Iecavas Spirta DedzinātavaMūsu vēsture

ISD

1788. gads

Tiek uzsākta spirta dedzinātavas celtniecība

Grāfs Pālens Lieliecavas muižā sāk būvēt alus darītavu. Tajā pašā laikā tiek uzsākta arī spirta dedzinātavas celtniecība, jo jau 1805. gadā spirta ražotne tiek paplašināta un tajā sākta liķiera “Eckau OO Kummel” ražošana.

1830.gads

Iecavas spirta dedzinātavu nopērk bijušais ražotnes pārvaldnieks E. Tidemanis

19.gadsimta 30.gadu sākumā Iecavas spirta dedzinātavu nopērk bijušais ražotnes pārvaldnieks E.Tidemanis, kurš jūtami modernizē un attīsta ražošanu. Spirtu sāk ražot ne vien no graudiem, bet arī no kartupeļiem un cukurbiešu melases.

1934.gads

Iecavas spirta dedzinātava ir vienīgā vieta Latvijā, kur ražo ogļskābo gāzi

Iecavas spirta dedzinātava ir vienīgā vieta Latvijā, kur ražo ogļskābo gāzi, ko izmanto veselības nostiprināšanai un ārstniecībai Ķemeru un Baldones sanatorijās.

1960. gads

Iecavas spirta dedzinātava ir viena no rūpnīcām, kur ražo jēlspirtu

Iecavas spirta dedzinātava ir viena no rūpnīcām, kur ražo jēlspirtu, kas tiek izmantots alkoholisko dzērienu gatavošanai ražošanas apvienībā “Latvijas Balzams”.

No 1970.gada līdz 1997. gadam

“Latvijas Balzams” filiāle

No 1970.gada Iecavas spirta dedzinātava ir ražošanas apvienības “Latvijas Balzams” filiāle “Iecavas spirta rūpnīca”.

2004.gads

Sākas rekonstrukcija graudu pirmapstrādē un spirta pārtvaices cehos

Sākas rekonstrukcija graudu pirmapstrādē un spirta pārtvaices cehos – tiek iegūts 99.5% etanols, kuru izmanto biodegvielas ražošanā.

2019.gads

Tiek sākta etanola ražošanas rekonstrukcija pārtikas etanola ražošanai

Tiek sākta etanola ražošanas rekonstrukcija pārtikas etanola ražošanai, saglabājot kviešu graudu proteīnu ražošanu.

2021. gads

Etilspirta rektifikācijas ražošanas cehs

Tiek īstenots  rūpnīcas rekonstrukcijas, projekts “Etilspirta rektifikācijas ražošanas cehs”  Nr. 18-00-A00402-000017  (turpmāk- Projekts)  Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam atbalsta pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakš pasākuma “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē” ietvaros un testa režīmā sākta pārtikas etanola un olbaltumvielu koncentrāta ražošana.

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]